5 najlepszych miejsc, które polecam początkującym użytkownikom wózków inwalidzkich

Każdy kiedyś zaczyna i nie od razu można stać się ekspertem od podróżowania. To wymaga spokojnego podejścia, planowania i …czasu. Jest jak gra, którą trzeba rozkręcać od początku, tak aby na 99 etapie uzyskać doskonałą pozycję. Dobrze jest na początku podróżowania wybrać się do miejsc dostępnych a wyzwania odłożyć na późniejszy termin, kiedy nabierzecie więcej doświadczenia. Ponieważ w pełni dostępny świat to ciągle jeszcze kwestia przyszłości zdecydowałem się stworzyć listę 5 najbardziej dostępnych i jednocześnie atrakcyjnych miejsc dla początkujących użytkowników wózków inwalidzkich.

Podróże dla osób niepełnosprawnych, podróżowanie na wózku inwalidzkim, wózek elektryczny

5 najlepszych miejsc, które polecam początkującym użytkownikom wózków inwalidzkich

 • Wiedeń

  To miasto muzyków, Freuda i bogactwa dynastii Habsburgów. Miasto słynie z pięknych parków, muzeów i ogrodów. Rozbrzmiewa w nim muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Opera wiedeńska zalicza się do najznamienitszych w świecie, a w ciągu roku odbywa się tu bardzo wiele muzycznych festiwali. Czasy panowania dynastii Habsburgów przypomina wspaniały Pałac Schönbrunn.

  Pałac Schönbrunn w Wiedniu, Wiedeń, wózek elektryczny, podróże dla osób niepełnosprawnych, podróże na wózku inwalidzkim
  Pałac Schönbrunn w Wiedniu

  W Wiedniu znajdują się liczne muzea, ale nie tylko muzea sztuki. Jedno z tych innych, najciekawszych to Muzeum Historii Naturalnej. Należy również wspomnieć o Tiergarten najstarszym zoo na świecie. Wiedeń zachwycał od lat architekturą, elegancją i poziomem życia. Jednocześnie infrastruktura jest nowoczesna tak, że poruszanie się na wózku nie jest problematyczne. Szczególnie jeśli posiadasz wózek elektryczny taki jak Blumil.

 • Barcelona

  Moja miłość do Barcelony trwa od dawna i jest niezmienna. Barcelona jest pięknym miejscem a do tego dostępnym dla wózkowiczów. To miasto jest naprawdę magiczne. Począwszy od niesamowitych budowli Gaudiego i jego słynnej Sagrada Familia, czyli Świątyni Pokutnej Świętej Rodziny, poprzez Katedrę w Barcelonie czy bulwar Ramblas. Barcelona jest pełna pięknych i interesujących miejsc do zwiedzania. Ludzie w Barcelonie są niezwykle przyjaźni a jedzenie wspaniałe. Miasto jest przyjazne dla użytkowników wózków inwalidzkich. Można tu również bez problemu korzystać z metra. Na pewno łatwiej jest poruszać się na wózku elektrycznym, ale i posiadając manualny dacie sobie radę. W Barcelonie jest jak w dużej fabryce – czegokolwiek zapragniesz, możesz to tutaj dostać. Jest tylko jeden problem… portfel może tego nie wytrzymać!

  Barcelona, wózek elektryczny, podróże dla osób niepełnosprawnych, podróżowanie na wózku inwalidzkim, podróże dla osób niepełnosprawnych
  Zakochać się w Barcelonie…
 • Berlin

  Berlin to przede wszystkim nowoczesność. Miasto mknie do niej z prędkością światła. Pełne pięknej architektury, glorii, ale i bolesnej historii pokazuje różne aspekty kultury niemieckiej. Katedra Berliner Dom i Brama Brandenburska to jedna strona historii, Wyspa Muzeów i Pomnik Holokaustu to druga strona. Zaskoczy cię artystyczna strona miasta oraz jego bogate życie nocne. Entuzjazm i dynamizm unoszą się tutaj w powietrzu. Berlin dysponuje bardzo szeroką ofertą hoteli i hosteli w różnych cenach. Chodniki są przyjazne dla wózków zarówno elektrycznych, jak i manualnych. Miasto doskonałe na weekendowy wypad!

  Berlin, katedra w Berlinie, wózek elektryczny, podróże na wózku elektrycznym, podróże dla osób niepełnosprawnych

 • Londyn

  Londyn ma więcej barw, niż da się policzyć. Jeśli jesteś innego zdania, to oznacza, że byłeś w złych miejscach. To miasto jest tyglem różnych kultur. Tu znajdziesz Big Bena, Pałac Buckingham, Most Tower, słodki świat M&M’s, Studio Filmowe London Bros i wiele, wiele innych ciekawych miejsc i obiektów. Wstęp do wielu londyńskich muzeów jest po prostu bezpłatny, co daje ci możliwość poznania wielu obiektów kulturalnych bez wydania nawet jednego centa! Londyn to wspaniałe miejsce do odwiedzin i to o każdej porze roku. Przyjazny dla wózków, szczególnie tych elektrycznych.

  Londyn, wózek elektryczny, podróże dla osób niepełnosprawnych, turystyka bez barier, podróże na wózku elektrycznym
  Urok Londynu
 • Malaga

  Malaga leży w sercu południowej Hiszpanii, tam, gdzie zawsze jest słońce. Malaga jest jednym z najstarszych i na pewno najbardziej słonecznych miast w Europie. Historia Rzymian, Arabów i Fenicjan jest tu wszechobecna. Twierdza Alcazaba, Arabskie fortyfikacje, Fenicka cześć miasta i rzymskie fortyfikacje mówią o bogatej przeszłości miasta. Na Starym Mieście jest wiele pięknych budynków, w tym kościoły. Można to odwiedzić również Muzeum Picassa. Malaga to wspaniałe miejsce na wakacje. Dostępne dla wózkowiczów z doskonałym jedzeniem i piękną architekturą. Poznaj czar Andaluzji i powiedz maladze – „tak”.

  Malaga, Hiszpania, wózek elektryczny, podróże dla osób niepełnosprawnych, Malaga na wózku inwalidzkim, podróże dla wózkowiczów, podróżowanie na wózku inwalidzkim
  Malaga!

  Podsumowując: podróżowanie jest wspaniałe, ale staje się jeszcze lepsze, jeśli wybieramy miejsca dostępne. Zaczynajmy od miejsc dostępnych, a w miarę jak będziemy nabierać doświadczenia, możemy podnosić poprzeczkę i wybierać miejsca trudniejsze do nawigacji.

Jeśli chcesz przeczytać więcej historii o podróżach w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Nie zapomnij zapoznać się z najnowszym modelem Blumil City! Dlaczego? Dlaczego? Bo radzi sobie z chodnikami, jest szybki i piękny!