5 miejsc przyjaznych dla portfeli i dla wózków inwalidzkich

Powszechnie wiadomo, iż pieniądze szczęścia nie dają, ale przyznacie, że umożliwiają realizację marzeń na przykład takich jak podróżowanie. Gdybym miał niewyczerpane źródło gotówki, byłbym prawdopodobnie cały czas w podróży. Właśnie dlatego zawsze starannie opracowuję budżet wyjazdowy, co umożliwia mi częstsze podróżowanie bez rujnowania mojego budżetu. Właściwe zarządzanie budżetem to sztuka sama w sobie a zarządzanie budżetem podróży, która ma być przyjazna dla wózkowiczów to już prawdziwe wyzwanie! Na szczęście mam wieloletnie doświadczenie, jeśli chodzi o podróżowanie i znam parę ciekawych miejsc przyjaznych dla wózków inwalidzkich i dla portfeli. Część z nich jest perfekcyjnie dostosowana, reszta jest dostosowana w sposób w miarę satysfakcjonujący. Wiec pamiętajcie — sensowny budżet zależy tylko od waszego planowania. Oto 5 miejsc, które są dostępne zarówno ze względu na portfel, jak i wózki.

5 miejsc przyjaznych dla portfeli i dla wózków inwalidzkich

  • Barcelona

Położona w Katalonii jest sercem tego pięknego regionu. Oprócz wspaniałej architektury Gaudiego oferuje wiele atrakcji i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miasto to prawdziwa europejska perła i jest to miejsce, gdzie zawsze będę chętnie wracał. Barcelona jest bardzo dostępna dla osób poruszających się na wózkach, metro funkcjonuje wspaniale i wszystkie atrakcje turystyczne są w zasięgu waszych możliwości. Chodniki są w dobrym stanie i poruszanie się na wózku elektrycznym takim jak Blumil nie stanowi żadnego problemu. Co możemy tam zwiedzić? Katedrę Sagrada Familia, Park GuellRamblas, Dzielnicę Hiszpańską, Casa Batilo – to tylko kilka z bardzo atrakcyjnych miejsc… Czego powinniśmy spróbować? Oczywiście słynnych kanapek tapas i gazowanego wina Cava.

Jeśli chcesz znaleźć się na plaży, pozostaw na chwilę Barcelonę i przenieś się na Costa Dorada i Costa Brava – tam zawsze świeci słońce!

  • Budapeszt

Budapeszt błyszczy w nocy tysiącami świateł. Miasto słynie z kąpieli termalnych i pięknej architektury i jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Niestety nie mogę powiedzieć, że jest również miejscem dostępnym dla wózkowiczów – nie jest! Metro jest jednym z najstarszych w Europie. Chodniki też nie są przyjazne dla wózków inwalidzkich. W tym mieście najlepiej jest poruszać się na terenowym wózku inwalidzkim takim jak elektryczny Blumil.

Blumil na moście w Budapeszcie
Odkrywając Budapeszt

Budapeszt jest natomiast przyjazny dla portfeli. Budapeszt słynie z doskonałych win, papryki, gulaszu i z kołaczy – jest co odkrywać. Najpiękniejsza jest w Budapeszcie Starówka z młodą duszą – moje ulubione miejsce, które wam polecam. Pomimo iż dużo jeszcze trzeba tu zrobić, aby Budapeszt był dostępny dla wózkowiczów, warto tę europejską stolicę zwiedzić.

 

Blumil in Budapest
  • Berlin

Berlin odkryłem dopiero podczas drugiej wizyty w tym mieście. Początkowo wydał mi się nudnym miejscem, dopiero z czasem odkryłem jego czar. W Berlinie historia przeplata się z nowoczesnością. Od starych katedr po sztukę nowoczesną wystawianą na ulicy, spotka was tu wiele tego typu niespodzianek. Chciałbym, aby inne europejskie stolice były tak przyjazne dla wózków, jak Berlin. Chodniki są jak najbardziej przejezdne, transport publiczny dostępny i w dodatku miasto jest przyjazne dla portfeli. Znajdziecie tu mnóstwo hoteli i hosteli dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – trzeba to zobaczyć na własne oczy!

Blumil w Berlinie
W Berlinie
  • Lizbona

To miasto położone na wzgórzach z piękną architekturą, doskonałymi owocami morza i muzyką Fado rozbrzmiewającą z małych, uroczych kafejek. Lizbona to nieco ukryty klejnot Europy jeszcze osiągalny po przystępnych cenach. Portugalia jest tańsza niż Hiszpania a ma wiele do zaoferowania. Ze względu na pagórkowate położenie w Lizbonie najlepiej poruszać się na wózku elektrycznym. W samym mieście jest co zwiedzać a poza miastem również — znajdziecie tam wiele pięknych i pełnych spokoju miejsc. Portugalia posiada również jedno z piękniejszych wybrzeży morskich. Tu również należy poruszać się na wózku elektrycznym. Lizbona to wspaniały kierunek turystyczny, tam zawsze jest dobra pogoda!

Lizbona, Portugalia
  • Tajlandia

Wiele osób mówi, iż jest to raj dla turystów i jest to prawdą. Nowoczesna, dynamiczna i widowiskowa Tajlandia! Bangkok jest jednym z najbardziej dostępnych miast! Tajlandia to połączenie tradycji i nowoczesności. To stare świątynie i nowoczesna architektura. No i oczywiście tajska kuchnia – to prawdziwe niebo w gębie! W dodatku w Tajlandii poradzisz sobie nawet ze skromnym budżetem.

Dodatkowe miejsce

  • Warszawa

Jeśli zwiedzasz Polskę, nie można pominąć Warszawy. To wspaniałe miejsce pełne życia gdzie historia miesza się z nowoczesnością i gdzie panuje naprawdę młody duch. Miasto pełne restauracji i muzeów. Miejsce, które warto zwiedzić latem. Zwiedzanie będzie najprostsze, jeśli poruszasz się na wózku elektrycznym.

wózek elektryczny, Warszawa

Podsumowując: Znalezienie miejsca przyjaznego dla wózków i jednocześnie dla naszych portfeli nie jest łatwe. Dlatego należy starannie zaplanować każdą podróż, będąc przygotowanym na najgorsze, po to, aby spotkać to, co najlepsze. Podróżuj w stylu Blumil i ciesz się wolnością.

Jeśli chcesz przeczytać więcej historii o życiu w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Zapoznaj się z najnowszym modelem Blumil City!  Dlaczego? Ponieważ jest przyjazny w obsłudze, szybki  i piękny!