Letnie wakacje w Warszawie – podróż przyjazna dla wózkowiczów

Kiedy lody pojawiają się na każdym rogu ulicy, zimna lemoniada smakuje jak wybawienie, a termometry wskazują wysokie niebiańskie temperatury, oznacza to, że rozpoczął się sezon letni. Polska nie jest typowym kierunkiem turystycznym na lato tak jak na przykład Hiszpania, ale najwyższy czas, aby zmienić w tej kwestii zdanie – lato w Polsce smakuje wybornie i jest jak sztos wybornej wódki. Tak, w Polce jest wiele miejsc godnych odwiedzenia, jak, chociażby sama stolica Warszawa. Jestem mieszkańcem Warszawy i uważam, że jest to interesujące i atrakcyjne miasto. A więc zapraszam na zwiedzanie Warszawy…

Warszawa w pigułce

Warszawa to miasto położone nad rzeką Wisłą. Powstała w XI wieku. W 1596 roku Warszawa została stolicą Polski. Doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej powstała dosłownie z prochów, bo duch tego miasta był silniejszy od kul i bomb. Warszawa to miasto, które potrafiło przetrwać!

Warszawskie festiwale – wydanie letnie

 • 24 Międzynarodowy Open Air Festiwal „Jazz na Starym Mieście”

Festiwal odbywa się w każdą sobotę od godz. 19. Rozpoczął się 30 czerwca i będzie trwał do 25 sierpnia. Jest to 24 edycja tego festiwalu, w którym biorą udział muzycy z całego świata. Jest to jeden z najbardziej znanych festiwali i cieszy się zainteresowaniem wielu ludzi, ale wszyscy znajdą na Starówce miejsce, która będzie rozbrzmiewać wspaniałą muzyką.

 • „Sfera Ciszy” – Festiwal Muzyczny

Jeśli będziecie w Warszawie w lipcu, będziecie mieli okazję uczestniczyć w weekendowych, bezpłatnych koncertach, które będą odbywały się w Królewskich Łazienkach. W festiwalu uczestniczą liczne zagraniczne zespoły, a także wykonawcy muzyki Chopina. 9 i 10 lipca będzie to koncert w wykonaniu Niemców, 16 i 17 lipca – muzyka francuska, 23 i 24 lipca królować będzie muzyka Hiszpańska. 30 i 31 lipca królować będzie muzyka międzynarodowa. 2 i 3 lipca o był weekend muzyki polskiej. Te koncerty brzmią wspaniale w tak przepięknym otoczeniu przyrody, jakie jest w Łazienkach. Pałac Królewski w Łazienkach jest również ciekawym miejscem. Więcej informacji szukajcie na stronach internetowych dotyczących festiwali. Pałac i Łazienki wspaniale zwiedzać na wózku elektrycznym takim jak Blumil. Wybieram się tam od czasu do czasu na wspaniały spacer.

 • Multimedialny Park Fontann – w każdy piątkowy i sobotni wieczór

W tym miejscu obejrzycie wspaniały show, bez opłat – spektakle rozpoczynają się wieczorem o godzinie 21:30. W tym roku Warszawiacy zauroczeni zostali piękną legendą „Książę Niedźwiedź”.

 • Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera

  To jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych – ten festiwal określany jest jako „pomost pomiędzy tradycją i współczesnością”. Festiwal odbędzie się w okresie 25 sierpnia do 2 września.

 • Festiwal Chopinowski

Jeśli jesteście fanami muzyki klasycznej, możecie posłuchać muzyki Chopina w wykonaniu muzyków z całego świata. Festiwal odbywa się w terminie od 9 do 31 sierpnia.

Co można zwiedzać w lato w Warszawie?

 

 • Ciesz się koncertem fortepianowym w Łazeinkach Królewskich

To wspaniałe miejsce na letni wypoczynek. Woda, piękny stary ogród i muzyka. W letnie soboty odbywają się tu koncerty Chopina. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz przechadzające się po parku pawie i skaczące po drzewach urocze wiewiórki. Tak, Łazienki musicie zobaczyć!

 • Przechadzka po Starym Mieście

Polecana zawsze, ale szczególnie miła w okresie letnim. Pełno to ogródków kawiarnianych, sklepów z pamiątkami i restauracji. Najlepiej poruszać się tutaj wózkiem elektrycznym takim jak Blumil, ale i na wózku manualnym powinniście sobie poradzić.

 • Zwiedź warszawskie Muzeum Polskiej Wódki

Po wielu latach przygotowań wreszcie zostało otwarte! Znajduje się na Pradze – w dzielnicy, która zna się na jej produkcji. W muzeum dowiecie się wszystkiego o produkcji wódki, a na zakończenie możecie spróbować, jak smakuje. Polacy, wbrew istniejącym opiniom, nie pija wódki bez przerwy, ale możecie mi wierzyć po jej spożyciu, można zobaczyć Warszawę w zupełnie innym świetle! Muzeum otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 20:00 a w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do 21.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie informującej o muzeach.

Muzeum Polskiej Wódki, Warszawa, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, Warszawa na wózku inwalidzkim, Warszawa na wózku elektrycznym, Warszawa dla osób niepełnosprawnych, Warszawa latem, lato w Warszawie, atrakcje w Warszawie
Muzeum Polskiej Wódki
 • Odwiedźcie kino plenerowe (na wolnym powietrzu)

W warszawskich parkach często organizowane jest bezpłatne kino plenerowe. Co prawda jest to bardziej amerykańska tradycja niż polska, ale przekonajcie się sami… Takie letnie kino otwarte jest na przykład w Parku im. E. Szymańskiego na ulicy Elekcyjnej. Seans rozpoczyna się w piątek o godz.21.00. Oto filmy, które możecie zobaczyć: 6 lipca Pretty Woman, 13 lipca Larry Crowne, 20 lipca Ocean’s Eleven. Ostatni film wyświetlany będzie 31 sierpnia.

Podsumowując: Warszawa jest warta zwiedzenia. Jest tu wiele wspaniałych i atrakcyjnych miejsc i zapewniam Was — ceny są niższe niż w innych europejskich stolicach. Kultura, historia, ale i doskonała rozrywka i zabawa – to wszystko znajdziesz w Warszawie.

Spędź wakacje w Warszawie w stylu Blumil. Wózek elektryczny taki jak Blumil City poradzi sobie świetnie z warszawskimi chodnikami.

Jeśli chcesz przeczytać więcej historii o życiu w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Zapoznaj się z najnowszym modelem Blumil City!  Dlaczego? Ponieważ jest przyjazny w obsłudze, szybki  i piękny!