Pocztówka z Francuskiej Riwiery

Lazurowe Wybrzeże mieni się tysiącami odcieni lazuru, obiecując jednocześnie cudowny wypoczynek i rozrywkę. Niebo wita przybyszy głębokim błękitem, a ciepłe plaże nad Morzem Śródziemnym zapraszają do leniuchowania. Podczas mojej europejskiej podróży miałem okazje zwiedzić Riwierę Francuską i sprawdzić, czy rzeczywiście zasługuje na miano raju. Nicea, Saint Tropez i Cannes to słynne miasta tego regionu, które warto zobaczyć. Jakie robią wrażenie? Co naprawdę jest godne uwagi, czy Riwiera jest przyjazna dla wózkowiczów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Czar Francuskiej Riwiery

Południowa Francja zaczęła być miejscem chętnie odwiedzanym już od połowy 18 wieku i z czasem jej czar był coraz większy. Książęta i królowie chętnie odwiedzali te miejsca i sława Francuskiej Riwiery rosła z prędkością światła tak, że niezwykle szybko została okrzyknięta prawdziwym rajem na ziemi. Dzisiaj, każdego roku to jeden z najgorętszych kierunków turystycznych. Ciepłe dni, błękit nieba i wspaniałe plaże to wszystko kojarzy się z cudownym letnim wypoczynkiem. Tu naprawdę można budować zamki na piasku!

Siła trzech wspaniałych miast Nicei, Saint Tropez i Cannes

  • Nicea

Nicea jest piątym co do wielkości miastem Francji tętniącym życiem. Ulice są zawsze pełne ludzi a towarzyszy temu atmosfera nadmorskiego miasta pełnego słonecznych, nadmorskich plaż i wypoczywających na nich turystów. Miasto położone u podnóża Alp, a jednocześnie nad Morzem Śródziemnym zachwyca swoim niepowtarzalnym czarem. Nicea położona jest w pobliżu Monako również tłumnie odwiedzanego przez turystów. Tu nigdy nie będziesz narzekać na nudę. Nicea powstała w 4 wieku przed Chrystusem. Została założona przez Rzymian, aby upamiętnić zwycięstwo w bitwie. W Nicei zatrzymałem się 2 dni i nie żałuję spędzonego tam czasu.

wózek elektryczny, inwalidzki wózek inwalidzki, podróże dla osób niepełnosprawnych, zwiedzanie na wózku, podróże na wózku, wózek na plażę

  • Saint Tropez

Do roku 1950 była to po prostu niewielka miejscowość położona nad Morzem Śródziemnym. Miejscowość została rozsławiona przez francuską ikonę filmu – aktorkę Brigitte Bardot i jej słynną już rolę w filmie „I Bóg stworzył kobietę”. Miejscowość stała się niezwykle popularna nie tylko wśród aktorów, ale i wśród bogatych ludzi zachwyconych specyficzną atmosferą tego miejsca. Legenda Saint Tropez zabija chyba prawdziwy urok tego miejsca. Ja na przykład spodziewałem się dużo więcej, niż zobaczyłem, pomimo iż wszystko była ciekawe i inspirujące.

wózek elektryczny, inwalidzki wózek inwalidzki, podróże dla osób niepełnosprawnych, zwiedzanie na wózku, podróże na wózku, wózek na plażę
Muszę przyznać, że ogromne wrażenie zrobiły na mnie miejscowe słodkie desery. Tarta tropezienne to chyba najlepszy deser, jakiego kiedykolwiek próbowałem. To był niebiański smak! Dlatego polecam wam odwiedzić Saint Tropez na przykład w drodze do Cannes na kawę i tę wspaniałą tartę.

wózek elektryczny, inwalidzki wózek inwalidzki, podróże dla osób niepełnosprawnych, zwiedzanie na wózku, podróże na wózku, wózek na plażę

  • Cannes

Cannes podobnie jak Saint Tropez jest synonimem luksusu. Wspaniałe jachty, samochody oraz eleganckie hotele i restauracje tworzą niepowtarzalny krajobraz i klimat tego miejsca. Miasto popularność zyskało w roku 1946, kiedy to zorganizowano tu festiwal filmowy. Tegoroczny festiwal odbywał się w terminie od 9 do 18 maja i jak zwykle zgromadził setki ludzi zainteresowanych przemysłem filmowym.
Cannes podobało mi się znacznie bardziej niż Saint Tropez. Jest to czarujące, niewielkie, bardzo luksusowe miasto w dodatku niezwykle przyjazne dla wózkowiczów. Poruszanie się po mieście moim elektrycznym wózkiem Blumil to była bułka z masłem! Powierzchnie są równe, architektura przyjazna – nie musiałem bardzo uważać, zwiedzając. Wielkie TAK dla Cannes!

Dostępność na Riwierze Francuskiej

Hotele

Hotele są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość z nich doskonale rozumie co to znaczy „przystosowany pokój”. Niskie progi, windy to tutaj standard. Tak więc Francuska Riwiera i hotele tam zlokalizowane są przyjazne dla wózkowiczów.

Chodniki

Chodniki są w porządku. Mając mój elektryczny wózek Blumil, zwiedzałem okolice bez większych problemów.

Restauracje

Restauracje są jak najbardziej dostępne. Progi nie są wysokie, mają rampy albo windy i nie ma problemu z dostaniem się do wewnątrz.

wózek elektryczny, inwalidzki wózek inwalidzki, podróże dla osób niepełnosprawnych, zwiedzanie na wózku, podróże na wózku, wózek na plażę

Na Lazurowym Wybrzeżu dni są pełne słońca, wspaniałych rozrywek i bardzo dobrego jedzenia. Luksus i komfort są tu widoczne, ale nie przytłaczają, a tworzą miły krajobraz nadmorskiej czarującej miejscowości. Znalazłem tu wszystko, czego oczekiwałem od Dubaju – wielki świat w połączeniu z relaksującą atmosferą. Wszystko skąpane w lazurze nieba i ciepłych promieniach słońca, które świeci każdego dnia!

Jeśli chcesz przeczytać więcej historii o życiu w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Zapoznaj się z najnowszym modelem Blumil City!  Dlaczego? Ponieważ jest przyjazny w obsłudze, szybki  i piękny!