Pocztówka z Wenecji

W Wenecji gdzie gondole zabierają Cię na niesamowitą przygodę, a stare mury rozbrzmiewają karnawałowymi pieśniami, czas płynie inaczej. Zatłoczone ulice pełne turystów uzbrojonych w smartfony przypominają nam, że jesteśmy w XXI wieku, ale stare mury pałaców szepczą o przeszłości. Tu wokół otacza cię historia, jest najważniejsza i zaprasza do zwiedzania wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Zwiedziłem Wenecję i dlatego wysyłam wam tę pocztówkę ze wszystkimi informacjami, które mogą okazać się przydatne. Co warto obejrzeć w Wenecji? Czy miasto jest przyjazne dla wózkowiczów? Wszelkie informacje znajdziecie poniżej…

Wenecja, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, Wenecja na wózku inwalidzkim, Wenecja na wózku, Wenecja dla osób niepełnosprawnych, podróże dla osób niepełnosprawnych, podróże dla niepełnosprawnych, podróże na wózku, wózek miejski

Wenecja, perła włoskich portów od wieków rozpalała ludzką wyobraźnię i nadal stanowi niezwykłą atrakcję. Co roku tysiące turystów odwiedza Wenecję, aby poznać magię miasta i historię chwały ukrytą pomiędzy licznymi kanałami. Miasto ma około 100 wysp, z których każda posiada swoją własną historię. Od średniowiecza poprzez okres renesansu Wenecja była stolicą Republiki Wenecji. To miejsce narodzin Marco Polo, który w swoich śmiałych podróżach dotarł do Chin. Legend związanych z Wenecją jest mnóstwo. Chciałem to miejsce zobaczyć na własne oczy. Zabieram was na krótką podróż po Wenecji…

W Wenecji czas mija inaczej. Ten jeden z ciekawszych kierunków w turystyce ciągle zachwyca magią dawnych dni. Jeśli zwiedzisz Wenecję zaopatrzony w elektryczny wózek Blumil, zwiedzanie będzie przyjemnością.

Co można zobaczyć w Wenecji?

  • Canal Grande

Canal Grande w Wenecji otoczony jest wspaniałymi pałacami, kolorowymi dekoracjami i nieustająco tętni życiem. Zwiedzania Wenecji nie można sobie wyobrazić bez przejażdżki piękną gondolą. Canal Grande ma prawie 4 kilometry długości a budowle ciągnące się wzdłuż jego brzegów pamiętają czasy Republiki Wenecji. Zwiedzanie to raj dla wielbicieli pięknej architektury. Zwiedzać można w gondoli, autobusem albo taksówka wodną. Warto wspomnieć, że wodne autobusy są bezpłatne dla osób na wózkach inwalidzkich.

  • Bazylika Świętego Marka

Liczy sobie prawi 1000 lat i jest symbolem bogactwa i przepychu. Bazylika jest przepiękna i bogata w każdym szczególe architektonicznym. Koniecznie trzeba ją zobaczyć!

  • Plac Świętego Marka

Ten najważniejszy w Wenecji Plac zawsze tętni życiem. Tu znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby dzień nazwać udanym: wspaniałe restauracje i wspaniałe widoki. Plac powstał w IX wieku i leży w najstarszej części Wenecji. Tu siedząc z filiżanką espresso w ręku, cofniesz się w czasie!

  • Ponte di Rialto

    To najstarszy most w Wenecji nad Canal Grande Zbudowany jest z kamienia i od dawna zachwyca rzesze turystów. Kanały i usytuowane nad nimi mosty stanowią jedną z największych atrakcji Wenecji. Nie wszystkie łatwo zwiedzać, ale z elektrycznym wózkiem Blumil można sobie spokojnie poradzić!

  • Pałac Dożów

Samo zwiedzanie weneckich kanałów może zająć kilka dni, a przecież Wenecja jest pełna innych cudów architektury. Pałac Dożów był niegdyś siedzibą władców Republiki Weneckiej Ozdobna gotycka fasada, piękne freski wewnątrz, pozłacane sufity… prawdziwy cud architektury! Gorąco polecam!

Chwila odpoczynku w zatłoczonej Wenecji

Pomimo, iż Wenecja jest pełna turystów spragnionych atrakcji, można tam również trafić na oazę spokoju. Jak to możliwe? Otóż dlatego, że Wenecja położona jest na licznych wyspach, można po prostu spędzić czas na jednej z nich. Miałem właśnie przyjemność zatrzymać się w jednym z hoteli usytuowanych na takiej wyspie. Wspaniale można było wypocząć z dala od gwaru miejskiego. Brawo dla takiego miejsca!

Dostępność w Wenecji

Widać, iż czynione są tam starania, aby Wenecja była dostępna w miarę możliwości. Ze względu na kanały i topografię miejsca nie można tu mówić o 100% dostępności, ale starania idą w dobrym kierunku. Mając do dyspozycji wózek terenowy Blumil, nie miałem większych trudności, ale musiałem zachować należytą ostrożność.

Hotele

Większość hoteli jest przystosowanych i nie ma kłopotów z ich znalezieniem. Windy działają, z progami nie ma problemu. Potrzebny jest tu jednak wózek elektryczny.

Chodniki

Ze względu na historyczny charakter miasta chodniki mogą nastręczać pewne trudności. Taki wózek elektryczny jak Blumil City daje radę i ułatwia nawigację. Wenecja nie jest doskonała w tym aspekcie, ale jest bardziej przystosowana dla potrzeb wózkowiczów niż na przykład Praga.

Atrakcje turystyczne

Chociaż większość atrakcji jest dostępna dla wózkowiczów, zdarzają się jednak miejsca, gdzie występują problemy. I tak Most Konstytucji ma nowoczesną windę, która niestety nie działa. Miejmy nadzieję, iż szybko zostanie naprawiona!

Wenecja to miasto pełne pięknych miejsc do odkrycia na pewno wartych zwiedzenia. Potrzeba na to wielu dni. Atrakcjami są mosty, kanały i przepiękna architektura. Niezaprzeczalna jest również magia tego miejsca, które może nie jest najpiękniejsze na świecie, ale na pewno dostarcza wrażeń i na długo pozostaje w pamięci.

Jeśli chcesz przeczytać więcej historii o życiu w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Zapoznaj się z najnowszym modelem Blumil City!  Dlaczego? Ponieważ jest przyjazny w obsłudze, szybki  i piękny!