Zimowa Paraolimpiada 2018 w pigułce

Kiedy maskotka Paraolimpiady Miś Bandabi pożegnał tysiące fanów zimowych igrzysk, nadszedł czas, aby podsumować całe wydarzenie. Impreza rozpoczęła się 7 marca i zakończyła 18 marca 2018 roku. Zgromadziła paraolimpijczyków – sportowców z całego świata. To był wspaniały okaz ludzkiej siły i determinacji i dlatego byłem zachwycony stałym dążeniem tych osób, aby działać lepiej, szybciej, poza ustalonymi limitami. Ponieważ przekraczanie limitów jest również moją osobistą misją, oglądanie tej Paraolimpiady było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Przeczytajcie, co się tam wydarzyło poniżej!

Zimowa Paraolimpiada 2018 w pigułce

Oficjalne otwarcie Paraolimpiady miało miejsce 9 marca 2018 roku. Każdego dnia można było oglądać liczne dyscypliny sportowe, gdyż było ich naprawdę wiele. Sportowcy podzieleni byli na klasy w zależności od stopnia niepełnosprawności. Oto 6 dyscyplin sportowych, w których brali udział paraolimpijczycy: narciarstwo alpejskie, biatlon, narciarstwo crossowe, hokej na lodzie, snowboard oraz curling na wózkach. Pierwszą konkurencją było narciarstwo alpejskie, ostatnią zaś hokej na lodzie. W sumie 49 państw z 4 kontynentów wystawiło swoich paraolimpijczyków, aby zdobywali medale. Liczba uczestników rośnie i mam nadzieję, iż dojdzie w najbliższej przyszłości do 100.

Zdobywcy medali

Ludzie są najważniejszą części Paraolimpiady. Ich wytrwałość, upór, siła i determinacja dają większą energię niż tysiące generatorów. Olimpiada propaguje pracę zespołową, dlatego każdy kraj reprezentowała grupa sportowców. W tym roku najlepszą była drużyna Norwegów. Najbardziej liczną była grupa Amerykanów – była ich aż 68! Pierwszy tytuł Paraolimpijski zdobyły Chiny. Lista zwycięzców byłą długa. Jednak dla mnie wszyscy uczestniczący w zawodach sportowcy byli zwycięzcami. Zwycięstwo to poczucie absolutnej wolności, które było im dane!

Interesujące fakty

W Paraolimpiadzie po raz pierwszy udział wzięli sportowcy z 3 tych krajów: Turcja, Gruzja, Tadżykistan.

  • Zimowa Olimpiada obfitowała w 80 różnego rodzaju imprez.
  • Paraolimpiadę oglądała ponad półmilionowa widownia.
  • W przygotowaniu Paraolimpiady uczestniczyło około 5000 woluntariuszy.
  • W zawodach brało udział 567 sportowców.
  • Drużyna Koreańska była najliczniejsza i liczyła 36 zawodników – takiej drużyny Korea do tej pory nie miała.

Podsumowując: Było to wspaniałe widowisko dla wszystkich fanów sportu takich jak ja. Osobiście bardziej pasjonują mnie sporty ekstremalne, ale uważam, że Paraolimpiada i jej uczestnicy spełnili swoją misją, inspirując ludzi. Maskotka Paraolimpiady – Miś Bandabi symbolizuje odwagę i właśnie odwaga cechowała zawodników, aby zdobywać medale za wszelką cenę i pomimo wszelkich przeciwności. Czekam teraz na kolejną Paraolimpiadę, która przyniesie nowe inspiracje tak jak mój nowy elektryczny wózek Blumil City, dzięki któremu mogę przeżyć w mieście nowe wyzwania i poczuć wolność!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Blumil, szukaj informacji na Facebooku Instagramie.

Nie zapomnij zapoznać się z nowym modelem Blumil City. Dlaczego? Ponieważ wspaniale radzi sobie z chodnikami, jest nowoczesny, szybki i piękny!