Słońce i zabawa na Fuerteventura

Słońce i zabawa to słowa, które najlepiej odzwierciedlają mój pobyt na Fuerteventura. Położona zaledwie 5 godzin lotu samolotem od Warszawy hiszpańska wyspa zapewni wszystko czego można pragnąć na letnich wakacjach. Wyspy Kanaryjskie posiadają dokładnie to, co powinno się znaleźć się w raju – słoneczne plaże, doskonale błękitna woda i wysokie temperatury!

Czego można jeszcze pragnąć? Niewiele miejsc może konkurować z Fuerteventura jeśli chodzi o letni wypad. Kąpiele w czystej wodzie i opalanie w promieniach słońca jest jak balsam dla duszy i ciała. Po relaksie na plaży znika gdzieś zmęczenie i stresy codziennego życia.

Czy Wyspy Kanaryjskie są prawdziwym rajem i co mają do zaoferowania? Przeczytaj poniżej, dowiedz się też o dostępności tego miejsca.

 

Jak spędzać czas na Fuerteventura

 

Opalanie na plaży

Ze względu na piękną pogodę i temperaturę, która rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza można smiało stwierdzić, iż opalanie się może być uznane za sport narodowy na Wyspch Kanaryjskich. Fuerteventura jest nie tylko drugą co do wielkości wyspą tego archipelagu, ale może się również poszczycić najdłuższą białą, piaszczystą plażą. To brzmi imponująco i uwierz mi – gdy zobaczysz tę linię brzegową na własne oczy – powiesz jedno słowo „piękne”. Bawiłem się świetnie przemierzając plażę, opalając się i po prostu rozkoszując się pięknem chwili. Tutejszy klimat jest podobny do tego na Florydzie lub w Meksyku i jest idealny na spędzenie wakacji.

Przepiękna plaża

Plaże Fuertaventury to coś co cię zachwyci i na długo pozostanie w twojej pamięci. Absolutny aplauz – woda i plaża są niebiańskie.

Korzystanie z basenów

Fuerteventura słynie z basenów – zarówno tych sztucznych hotelowych jak i z naturalnych. Nic nie może się równać z cudami stworzonymi przez naturę – te baseny są właśnie takimi zamkniętymi przestrzeniami ukształtowanymi przez naturę. Spędziłem wiele czasu relaksując się w basenach. Jeśli woda jest twoim ulubionym żywiołem zapewne pokochasz tę wyspę.

Zwiedzanie wyspy samochodem

Biorąc pod uwagę, iż wyspa ma 100 km długości dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu. Zdecydowałem się na to i była to dobra decyzja – obejrzałem Fuerteventurę nieco inną od tej pokazywanej w turystycznych folderach. Może nie wszystko co zobaczyłem było wspaniałe, ale liczy się autentyczność. Jeszcze raz chciałabym podkreślić, że klejnotami Wysp Kanaryjskich są plaże. Za każdy razem kiedy natknąłem się na małą, piękną plażę utwierdzałem się w tym mniemaniu. Przez wieki Fuerteventura była domem dla różnych narodowości. Na całej wyspie można znaleźć ślady licznych osadników z Persji, Portugalii czy Hiszpanii. Nie pasjonuję się specjalnie historią, ale robi to wrażenie.

Wspaniały przystanek na drodze

Podróżując nad morzem

W porównaniu z Dominikaną, Fuerteventura nie oferuje zbyt wielu atrakcji wodnych. Dość popularne są wycieczki łodzią, które mogą cię zabrać na odległe wyspy. Ludzie chwalą wycieczki statkiem, ale osobiście z nich nie korzystałem.

Plaża widziana z auta

Wskazówki przydatne w czasie podróży

  1. Autobusy nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Znacznie lepiej jest wynająć samochód.
  2. Jeśli jesteś miłośnikiem sera musisz spróbować wyrobów lokalnych. To zadziwiające, ale sery są tu doskonałe.
  3. Obejrzyj pola aloesu. Wyroby z aloesu są idealne dla zdrowia. Wiele osób twierdzi, iż najlepsze wyrobu z aloesu są na Wyspach Kanaryjskich.
  4. Niech cię nie zdziwi duża liczba wiewiórek – to część uroków Fuerteventury.

Dostępność

Hotele

Jakość hoteli jest satysfakcjonująca, powyżej przeciętnych standardów. Ceny sa zróżnicowane a szczegóły opisane w ofertach, więc otrzymujesz to co było obiecane. Dostępne są windy, pochylnie i przystosowane meble. Sytuacja jest zatem całkiem dobra.

Chodniki

Chodniki zasługują na pochwałę. Poruszanie się na wózku nie sprawia trudności. Fuerteventura może być dumna ze swoich chodników – wspaniały przykład dostępności.

Sklepy i restauracje

Jest w pełni dostęp do tych obiektów. Progi nie są zbyt wysokie. Są rampy i windy – można się dostać prawie w każde miejsce.

Atrakcje turystyczne

Feuerteventura nie słynie z muzeów czy wspaniałych zabytków. To co tu najpiękniejsze to natura, a przede wszystkim wspaniałe plaże.

Fuerteventura to doskonałe miejsce na wakacyjny wypad. Słońce, plaże, błękitne niebo i wody stanowią jej nieodparty urok. Jeśli chcesz się poczuć jak nowonarodzony, odzyskać witalność, Wyspy Kanaryjskie będą dla ciebie dobrym kierunkiem. Ten wyjazd odrodził moją duszę i ciało i dał mi energię do pokonywania nowych wyzwań.

Ostateczny werdykt – polecam!