Zabawa w Puerto Plata na Dominikanie

Słońce, piękne plaże, Morze Karaibskie i idealnie błękitne niebo  – to wszystko oferuje Dominikana i można się w tym zakochać od pierwszego wejrzenia. Puerto Plata położona na północnym wybrzeżu Republiki Dominikany pełna jest ośrodków turystycznych. Spędziłem tam dwa tygodnie, które zawsze będę pamiętać.

 

Mój przylot do Puerto Plata

Republika Dominikany była pierwszym krajem Karaibów jaki kiedykolwiek odwiedziłem. Przed wyjazdem czytałem, iż jest to jedna z najbardziej popularnych wysp tego regionu. Wakacyjny wyjazd był świetną okazją do sprawdzenia czy ta popularność jest zasłużona. I rzeczywiście jest! Morze było tak błękitne, iż wprost trudno było uwierzyć, iż nie jest to złudzenie, plaże tak wspaniałe jak na pocztówkach, a ja znajdowałem się w ośrodku all inclusive – miałem wiec wszystko co potrzeba.

Atrakcje w Puerto Plata

Szczerze mówiąc Puerto Plata to raj dla turystów. Jest tam mnóstwo turystycznych atrakcji, z których możecie skorzystać – parę z n ich postaram się opisać.

Relaks na plaży

Gorące plaże na Karaibach wyglądają sielankowo. Czy jest coś przyjemniejszego niż sączenie pysznego koktajlu z orzecha kokosowego? Nie chcę zabrzmieć jak agent biura podróży, ale naprawdę relaks na Karaibach jest bajkowy.

Oszałamiająco piękna plaża

Zwiedzanie miasta i okolic

Lista atrakcji w Puerto Plata jest dość długa. W fabryce rumu Brugal, która jest największym producentem tradycyjnego lokalnego rumu będziecie mieli okazję spróbować tego trunku. Miasto pełne jest budowli w stylu neoklasycznym i wiktoriańskim. Można również obejrzeć ruiny osady założonej przez samego Krzysztofa Kolumba. Wszystko wyglądało wspaniale, ale to co najbardziej zachwyca to sam charakter miasta – wszystko jest niezwykle żywe i kolorowe.

Spacer po parku

Degustacja lokalnych smakołyków

Nie jestem w stanie spamiętać nazw potraw, które jadłem, ale doskonale pamiętam, iż były wspaniałe. Kuchnia Dominikany była niewiarygodna! Do dzisiaj pamiętam smak porannej kawy, popularnej Cafe Santo Domingo, którą piłem słonecznym rankiem.

Kolacja z przyjaciółmi

Imprezowanie

Zawsze lubiłem imprezowanie i mogę was zapewnić, że kwitło tu życie nocne! Nie brakuje tu dobrych klubów, barów i restauracji. Atmosfera panuje międzynarodowa ze względu na turystów z całego świata. Poznałem przyjaciół z Francji, Jamajki i Szwajcarii. Trzeba stwierdzić, nie ma nudy w Puerto Plata!

Zabawa na Dominikanie

 Wieczorne koncerty

Każdego wieczoru było mnóstwo występów różnych artystów. Radość unosiła się w powietrzu, ludzie byli absolutnie fantastyczni. Wszystko było magiczne…

Sporty wodne

Sporty wodne są bardzo popularne w Puerto Plata. Polecam wam nurkowanie, kajakarstwo, skutery wodne. Byłem tam, próbowałem – polecam.

Dostępność

Hotele

Hotele są dostępne. Od razu wiadomo czy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych Nie ma problemów z windami lub zbyt wąskimi drzwiami do łazienek.

Atrakcje

Wzdłuż chodników prowadzących na plażę ustawione są łóżka plażowe, co jest naprawdę udogodnieniem. Większość atrakcji jest dostępnych dla osób na wózkach inwalidzkich.

Sklepy i restauracje

Ogólnie rzecz biorąc sklepy i restauracje mają podjazdy lub dogodne wejścia. Nie miałem problemów z dotarciem do miejsc gdzie chciałem się dostać. Może nie zawsze było idealnie, ale generalnie w porządku.

Chodniki

Krawężniki nie stanowią problemu i znowu nie zawsze było idealnie, ale generalnie w porządku.

Wskazówki ogólne

Można zwiedzać wyspę samochodem, ale jest to niebezpieczne! 

Terenowy wózek (jak Blumil) jest bardzo przydatny

Kiedy wybierałem się na Dominikanę zabrałem ze sobą wózek terenowy – okazał się bardzo przydatny. Mogłem dotrzeć do wielu plaż i poruszanie się było dość łatwe.

Nie wolno tu pić wody nawet jeśli mówią, iż jest do woda pitna

Pijcie tylko wodę butelkowaną. Słyszałem, iż ludzie którzy pili wodę z kranu mieli problemy zdrowotne.

Pobyt na Dominikanie był dla mnie jak pobyt w raju. Wszystko było prawie doskonałe. To jedno z najprzyjemniejszych miejsc jakie miałem okazję odwiedzić.