5 gadżetów niezbędnych w podróży

Już dość dawno temu, po własnych doświadczeniach związanych z podróżowaniem odkryłem, że dobre przygotowanie to podstawa, która pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i uchroni nas od wszelkich kłopotów. W końcu planowanie realizowane w zaciszu domowym na kanapie jest znacznie łatwiejsze niż radzenie sobie w wymarzonym przez nas miejscu w sytuacji, gdy to miejsce jest na przykład niedostępne dla wózkowiczów. Wiedza i planowanie dają wspaniałe rezultaty, jednakże czasami warto dodatkowo wesprzeć je pomocnymi podróżniczymi gadżetami. Na rynku są ich setki, ja jednak chciałbym się skupić na 5, które uważam za niezwykle użyteczne. Oto 5 gadżetów, które pomogą wam zaoszczędzić czas i pieniądze.

5 gadżetów niezbędnych w podróży

  • Power bank

W dobie smartfonów cały świat masz w kieszenie, ale tylko do momentu, kiedy działa twoja bateria. Telefon to wspaniały towarzysz podróży – pozwala komunikować się z ludźmi, robić zdjęcia, rezerwować wycieczki, płacić za usługi, pokazuje ci drogę do hotelu, gdy zabłądzisz w obcym mieście w środku nocy. Ponieważ telefony są tak wielofunkcyjne, utrzymywanie baterii na odpowiednim poziomie staje się wyzwaniem. I tu pomoże ci stosowne urządzenie – power bank. Możesz wybrać model odpowiadający twoim potrzebom. Model o dużej pojemności powinien być pomocny podczas długich podróży.

Power bank, gadżety podróżnicze, wózek elektryczny, podróże małe i duże, turystyka dla osób niepełnosprawnych
Power bank

Telefony, oprócz tego, że dostarczają nam rozrywki, zdecydowanie pomagają zapewnić bezpieczeństwo. W końcu zawsze możesz zadzwonić na policję i wezwać pomoc. Tak więc trzymaj swój telefon zawsze naładowany, aby mógł wspierać twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, numer alarmowy w Unii Europejskiej to 112.

  • Butelka do oczyszczania wody

Picie wody z kranu może być ryzykowne, szczególnie jeśli nigdy jeszcze nie byłeś w danym kraju. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zaopatrzenie się w wodę butelkowaną, ale nie jest to ani ekologiczne, ani tanie. Szczególnie jeśli jesteś w kraju, gdzie jest gorąco i spożycie wody będzie duże. I tu z pomocą przychodzi specjalna butelka do oczyszczania wody. Masz stały dostęp do wody i nie musisz za nią płacić. Takie butelki są często produkowane w bardzo atrakcyjnych wzorach. Jeśli odwiedzasz miejsca, gdzie jest gorąco, taka butelka jest koniecznością. Lepiej rozwiązywać problemy, zanim się pojawią!

Butelka do oczyszczania wody, gadżety podróżnicze, gadżety dla podróżników, podróże dla osób niepełnosprawnych, podróże na wózku
Butelka do oczyszczania wody
  • Adapter wtyczki z USB

Czy wiesz, że na świecie jest ponad 10 rodzajów wtyczek do kontaktu? Zakup uniwersalnego adaptera wtyczki to inwestycja długoterminowa. Czy nie lepiej mieć jedno takie urządzenie niż posługiwać się większą ich ilością ? Jestem zdecydowanie za nabyciem adaptera. Ciekawostka:  typy wtyczek do kontaktu oznaczane są literami alfabetu i tak na przykład w Polsce oznakowane są literą E, w RPA – literą M, Irlandii i Wielkiej Brytanii-G a USA literą A.

Adapter wtyczki z USB, gadżety podróżnicze, wózek elektryczny, podróże dla osób niepełnosprawnych, podróżnicze porady, podróże na wózku inwalidzkim
Adapter wtyczki z USB
  • Mały notatnik

Zaprzyjaźnianie się z technologią to droga do rozwoju, ale posiadanie rozwiązań zapasowych to zawsze dobry pomysł. Przyzwyczajeni jesteśmy do posiadania większości informacji w naszym telefonie, poczynając od adresu hoteli a na liście rzeczy, których nie lubimy jeść, kończąc. Ponieważ jednak twój telefon może zostać skradziony, zepsuty, ale po prostu wyczerpie się bateria, dobrze jest posiadać przy sobie mały notatnik. Może on zawierać adresy hoteli, ambasady, restauracji czy listę atrakcji turystycznych, które planujesz zwiedzić. Nigdy nie wyczerpią mu się baterie i jest mała szansa, że połasi się na niego złodziej. No, chyba że zafundujesz sobie bardzo piękny. W końcu będzie on pełnił funkcję twojego dziennika podróży!

Mały notatnik, gadżety podróżnicze, wózek elektryczny, podróżowanie na wózku inwalidzkim
Mały notatnik zmieści się do każdej kieszeni 😉
  • Poduszka podróżna na kark

Podróżowanie nie zawsze bywa komfortowe, dlatego każda możliwość zapewnienia sobie komfortu jest rzeczą bezcenną. Poduszka podróżna na kark sprawi, iż drzemka nie będzie męcząca – coś dla ciała i dla ducha! Sprawdza się szczególnie podczas długich podróży lotniczych.

Poduszka podróżna na kark, gadżety podróżnicze, wózek elektryczny, podróżowanie na wózku inwalidzkim, podróże małe i duże
Poduszka podróżna na kark

Elektryczny wózek inwalidzki – Blumil City najlepszy towarzysz podróży

Powyżej było o gadżetach podróżnych, ale wszystkie one to drobiazg w porównaniu z elektrycznym wózkiem inwalidzkim Blumil City, który poradzi sobie świetnie z podstępnymi chodnikami i progami. Zabierz ze sobą w podróż Blumil City, a przekonasz się, jaki jest pomocny. Jest lekki, zwrotny i elegancki – gotów do zwiedzania! Możesz łatwo go doładować, zatrzymując się na kawę w jakimś pięknym miejscu (W Barcelonie, na przykład,  nie brakuje urokliwych kawiarenek!). Zastanawiasz się co koniecznie zabrać w kolejną podróż? Niech to będzie właśnie Blumil City- twój najlepszy towarzysz podróży!

wózek elektryczny, wózek inwalidzki, miejski wózek inwalidzki, podróże dla osób niepełnosprawnych
Najlepszy towarzysz miejskich wędrówek!

Podsumowując: Zawsze warto zaopatrzyć się w gadżety podróżne, które zapewnią nam spokój i bezpieczeństwo. Z naładowanym telefonem, czystą wodą, wypoczętym organizmem i informacjami w kieszeni będziesz gotowy na nowe wyzwania. Przygotuj się na najgorsze, spodziewaj się najlepszego.

Jeśli chcesz poznać więcej historii o podróżach w stylu Blumil, szukaj ich na FacebookuInstagramie.

Nie zapomnij zapoznać się z najnowszym modelem Blumil City! Dlaczego ? Bo jest przyjazny, szybki i ładny.