Czym jest CSR dla Blumil?

CSR to dla Blumil nieodłączny element funkcjonowania na rynku, osiągania celów biznesowych i budowania wartości firmy. Cel, który przed sobą postawiliśmy, to aktywne przyczynianie się do poprawy jakości życia i zdrowia niepełnosprawnych i wszystkich z ograniczoną mobilnością. Chcemy wspierać dostęp do turystyki, pracy i aktywnego, zdrowego trybu życia oraz edukować w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia. Chcemy udowadniać, że podróżowanie, aktywny tryb życia i praca w różnych zawodach są możliwe dla osób niepełnosprawnych. Kolejnym działaniem, które realizujemy, mając na uwadze wspieranie zrównoważonego rozwoju i społeczną odpowiedzialność, jest angażowanie się w uruchomienie wypożyczalni wózków terenowych dla osób niepełnosprawnych. To także jeden z lepszych sposobów na dostosowywanie miast oraz trudnodostępnych terenów dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową korzyścią jest możliwość zatrudnienia osób niepełnosprawnych do obsługi wypożyczalni. W celu realizacji tych wszystkich zadań Miłosz Krawczyk, właściciel firmy Blumil, powołał Fundację Razem po Zdrowie, którą Blumil aktywnie wspiera.

Turystyka bez barier

To jeden z projektów, wspieranych przez firmę Blumil. Blumil to jednocześnie nazwa pojazdu, który powstał z autentycznej potrzeby niezależności i swobody. Dzięki temu pojazdowi, jego wynalazca Miłosz Krawczyk może podróżować i podziwiać wiele pięknych miejsc. Chcemy, aby z takiej szansy mogła skorzystać każda osoba, której mobilność jest ograniczona, lecz wyobraźnia i chęć poznawania świata - ogromna. Celem tego projektu jest stworzenie sieci wypożyczalni Blumil umieszczonych w miejscach atrakcyjnych dla turystów, takich jak plaże, jeziora, puszcze oraz góry. Chcemy by każdy mógł podziwiać kryształową toń Morskiego Oka, jasny piasek helskich plaż, urokliwe zakątki Mazur i Kaszub, oraz leśne szlaki Puszczy Białowieskiej, czy cieszyć się urokami gdańskiego i krakowskiego Starego Miasta. Chcemy, aby przyjazne osobom niepełnosprawnym hotele miały Blumil na wyposażeniu, tak aby zwiedzanie okolic było dostępne dla wszystkich gości, także tych o ograniczonej sprawności.

Oprócz dostępności sprzętu, bardzo istotnym czynnikiem jest rzetelna informacja o możliwościach zwiedzania, dostępności i dostosowaniu miejsc - obecnie wspieramy prace nad standardami przystosowania obiektów dla osób niepełnosprawnych oraz systemem ich komunikacji. Chcemy, aby społeczność osób z ograniczoną mobilnością uzyskała swobodny dostęp do atrakcji turystycznych i wszystkich pięknych miejsc. Szczególną potrzebą, na którą chcemy odpowiedzieć jest świadomość dotycząca istnienia barier i możliwości ich zniesienia w społecznościach lokalnych: zarówno na poziomie opinii publicznej, jak i władz, a także środowiska przedsiębiorców związanych z branżą turystyki i usług. Chcemy uwrażliwiać na potrzeby niepełnosprawnych turystów i jednocześnie pomagać w zmienianiu miejsc na bardziej dostępne i przyjazne.
Miłosz Krawczyk był ostatnio gościem Pytania na Śniadanie, gdzie opowiadał o wspieranym projekcie Turystyka bez barier.



BLUMIL Pytanie na śniadanie

Zapoznaj się z projektem, który wspieramy:

Turystyka bez barier
Góry dla niepełnosprawnych

Etyka oraz dbałość o środowisko naturalne

Etyka oraz dbałość o środowisko naturalne

Blumil jest pojazdem o napędzie elektrycznym, który ładuje się poprzez zwykłe podłączenie do gniazdka. Jest niezwykle cichy. Elektromobilność pozwala na samodzielne pokonywanie nawet długich dystansów, bez potrzeby korzystania z samochodu, czy środków transportu miejskiego emitujących szkodliwe dla środowiska substancje. Blumil wpisuje się także w logistykę „ostatniej mili”, gdyż umożliwia poruszanie się na krótkich dystansach bez emisji spalin oraz bez zakłócania ciszy. Produkcja Blumil odbywa się w Polsce, w przedsiębiorstwach przestrzegających obowiązujące prawo oraz zatrudniających pracowników zgodnie z kodeksem pracy, w bezpiecznych warunkach. Na co dzień dbamy o środowisko nie drukując niepotrzebnych materiałów, prowadząc odpowiedzialną gospodarkę odpadami oraz promując elektromobilność.

Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne często są de facto pozbawione możliwości podjęcia pracy zawodowej, ze względu na ich ograniczoną mobilność oraz nieprzystosowanie miejsca wykonywania pracy do ich możliwości oraz potrzeb. Obecnie angażujemy się w projekt, który uświadomi pracodawców oraz potencjalnych pracobiorców, a także osoby odpowiedzialne za politykę pracowniczą, że osoby z ograniczoną mobilnością mogą wykonywać wiele rodzajów prac, dzięki Blumil – także na obiektach wielkopowierzchniowych lub w okolicznościach wymagających szybkiego przemieszczania się. Przy projektach dotyczących Blumil zatrudniamy osoby niepełnosprawne oraz dążymy do zwiększania ich zatrudnienia.

Zespół Blumil angażuje się w projekty CSR i wspiera inicjatywy firmy

Naszymi atutami jest zaangażowanie oraz kompetencje. Wspólnie wyznajemy wartości takie jak uczciwość, wiarygodność oraz dążenie do ciągłego udoskonalania naszego produktu. Z chęcią angażujemy się w imprezy charytatywne, takie jak Wings for Life World Run oraz bierzemy udział w pracach Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Polskiej Izby Turystyki. Regularnie pojawiamy się na sympozjach i konferencjach, oraz w mediach – aby uświadamiać specjalistów i opinię publiczną o możliwościach i potencjale osób o ograniczonej mobilności.