Jazda na Blumil

Jazda na blumil do przodu i do tyłu
Jazda na blumil w lewo i prawo

Blumil – podążaj za intuicją

Jazda Na Blumil jest niezwykle prosta, gdyż opiera się na intuicyjnym nadaniu kierunku przód/tył poprzez delikatne nachylenie tułowia. Skręcanie jest możliwe dzięki lekkiej kierownicy, którą bardzo łatwo wyjmuje się, by ułatwić wsiadanie i zsiadanie z Blumil. Ruch, który jest potrzebny do ruszenia Na Blumil jest minimalny i nie są do niego potrzebne silne mięśnie brzucha, pleców, ani duży wysiłek rąk.

Pierwszy raz na Blumil

Blumil – bądź aktywny

Poruszanie się na Blumil wymaga o wiele mniej siły rąk niż na wózku inwalidzkim, gdyż nadawanie mu prędkości odbywa się poprzez delikatne wychylenie ciała. Dzięki temu Blumil jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą być aktywne, lecz ich mobilność jest ograniczona. Aby poruszać się na Blumil niezbędna jest jedynie możliwość lekkiego wychylenia ciała do przodu lub tyłu (za pomocą mięśni tułowia lub poprzez przyciągnięcie się ręką), oraz zmiana kierunku poprzez lekki ruch ręki. Blumil może być kierowany prawą lub lewą ręką, tak samo jest w przypadku mechanizmu parkowania.

Blumil bądź aktywny

Blumil – bądź mobilny

Blumil oferuje szereg możliwości docierania w dotychczas nieosiągalne miejsca nie tylko dzięki swym właściwościom jezdnym, ale również dzięki niewielkim rozmiarom i łatwości składania. Składanie Blumil jest proste, i co najważniejsze – nie wymaga siły czy zręczności. Podróż z Blumil jest prosta gdyż umieszczenie go w bagażniku samochodowym nie jest trudne. Podróż z Na Blumil jest prosta także w samolocie, pociągu czy autokarze. W warunkach miejskich sprawdza się w metrze, autobusie i tramwaju .

Blumil w tramwaju
Blumil w metro
Blumil w autobusie

Blumil – ruszaj w drogę

Dzięki bardzo prostej technice zdejmowania kierownicy, wsiadanie oraz zsiadanie z Blumil jest niezwykle proste i szybkie oraz nie wymaga wysiłku ani precyzji. Kierownicę po prostu wyjmuje się z Blumil, aby wsiąść lub zsiąść, a następnie wkłada się ją z powrotem. Zajmuje to zaledwie kilka sekund.

Blumil – stabilność i bezpieczeństwo

Łatwość i niezawodność blokady to bardzo istotne kwestie dla użytkowników Blumili. Kiedy Blumil ma stać w miejscu, należy włączyć tryb parkingowy – to pozwoli swobodnie się przesiąść lub pozostać na miejscu, niezależnie od ruchów ciała. Dlatego też mechanizm parkingowy Blumil jest niezawodny i szybki, a drążek jego obsługi może znajdować się po prawej lub lewej stronie. Aby zaparkować Na Blumil wystarczy tylko przesunąć drążek w tył. By zwolnić mechanizm parkujący – należy przesunąć drążek na swoje miejsce.

Wygoda i komfort

Dzięki wysokiej stabilności Blumil z łatwością pokonuje krawężniki i nierówności terenu, nie zaburzając równowagi i komfortu użytkownika. Pozwala to na komfortową jazdę w mieście, oraz w terenie i wygodne pokonywanie krawężników, nierównych chodników, kałuż, błota i innych tego typu przeszkód.